A német Wehrmacht helyzete keleten drámaian romlott 1945 januárja óta, amikor megkezdődött a szovjet téli offenzíva. A délkeleti fronton, különösen Magyarországon is sötét kilátásokkal néznek szembe Hitler hadseregei. A Vörös Hadsereg ugyanis nemcsak elfoglalta a magyar fővárost, Budapestet, hanem…